Galeria Pod Chmurką / Open Air Gallery

piątek, 26 lipca 2013

Opowieść o progu lata.

Dwoje dzieci u progu lata staje.

Wielka cynowa balia wyciągnięta na środek podwórka. Wąż ogrodowy napełnia ją lodowatą wodą. W wodzie pławią się butelki. Etykiety kończą żywot, a oczyszczone butelki schną w trawie. Słońce odbija się w ich równo ułożonych, posegregowanych, brązowych brzuchach.

Zaraz napełnię balię czystą wodą i po południu będę się w niej pławić. 

W połowie dnia jestem znudzona. Etykiety na niektórych butelkach trzymają się zbyt długo. Zbyt długo butelki leżą w wodzie. Jestem zła. Rzucam tę robotę! 

WODA NIE ZDĄŻY SIĘ NAGRZAĆ!!!

Po południu S cierpliwie pakuje osuszone butelki do torby i robi trzecią rundę do skupu. Ja przyglądam się temu z daleka. Odbijam  gumową piłkę o ścianę.
Już wiem, że to on będzie miał pieniądze na lody i kapiszony.

Wymiary: 15x15
Oprawa: 20x20
Cena: 100 PLN


4 komentarze:

 1. O tak, tak, zawsze latem u małych pod domem stała wanna, w której się potem kąpały :) O rany.

  OdpowiedzUsuń
 2. weszlam tu przypadkiem i wpadlam jak sliwka w kompot... cudne te twoje rysunki, i lale i "slowotwórczosc" ze starych gazet, i cala reszta! oczywiscie przerylam juz cale archiwum - do sklepu mi niestety o pareset km za daleko - ale zostaje goraca wielbicielka na odleglosc :)

  pozdrawiam serdecznie i zycze mnóstwa inspiracji i twórczej weny - tez troche w moim wlasnym interesie, zebym mogla czesto ogladac ;)

  mahadewi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toż to bardzo przemiłe słowa... i choć tak mało czasu tu spędzam ostatnio - czytaj - zaniedbuję, to już się jutro poprawiam i post publikuję;)
   Serdecznie pozdrawiam!!!

   Usuń